چشم کندو پروژه ی انقلابی کنترل از راه دور زنبور

پروژه ی چشم کندو توسط کمپانی کلترونیکس از ماه نوامبر شروع به کار کرده است.چشم کندو یک پلت فرم تجزیه و تحلیل دقیق و قدرتمند میباشد که یه زنبوردارن،دانشمندان و محققان اجازه ی سنجش و ارزیابی فعالیت ها و سلامت کندوی زنبور عسل را میدهد.این سیستم همه ی فعالیت کندو را بصورت داتا و تصاویر جمع آوری و ذخیره میکند.طبق مطالعات انجام شده بر روی آن ،دقیق ترین سیستم تا کنون بوده و برای زنبورداران به منظور کاهش تلفات کندو و صرفه جویی در زمان و هزینه ها بسیار مفید بوده است.

 
این شرکت همچنین اعلام کرده که یک نسخه از چشم کندو را از طریق کمپین کیک استارتر در اختیار زنبور داران تازه کار قرار داده است.
این شرکت میگوید:با حمایت از کارهای انجام شده میتواند سیستم های پیشرفته و کم هزینه تری ابداع کند تا با استفاده محققان و دانشمندان از آن بتوان به آینده ی زنبور عسل کمک کرد.

 
به طور خلاصه:چشم کندو با نگاه کردن فعالیت های زنبور عسل در طول روز داده ها و فیلم های آن را جمع آوری کرده و به صورت خودکار به گیرنده مورد نظر ارسال میکند.زنبور ها در یک سوم کل غذای مصرفی انسال نقش موثری دارند که متاسافانه در دهه ی گذشته ضرر و زیان غیر قابل تحملی به کندوهای زنبور عسل رسیده است به طوری که در سال 2014 در ایالات متحده چهل و دو درصد از کل کلنی های زنبور از بین رفتند.
Tempy میگوید:زنبورها نیاز به کمک دارند و ما میخواهیم به زنبورداران توسط این سیستم کمک کنیم تا بتوانند از تلفات بیشتر جلوگیری کنند.
چرا باید یک شرکت ابداع تکنولوژی تازه برای کمک به زنبور وجود نداشته باشد؟

 
ما یک پلت فرم تجزیه و تحلیل ترافیک زنبور برای نظارت بر زنبور و سلامت کندو ساختیم.
ما اعتقاد داریم پرورش زنبور عسل مانند کشاورزی ارگانیک پشتیبانی از محیط زیست و کلید کشاورزی پایدار است.ماموریت ما سرعت بخشیدن حرکت به سوی کشاورزی پایدار است.

مطالب مرتبط:

فیلم فراتر از عسل

در طول پانزده سال گذشته جمعیت انواع گونه های زنبور...

عسل آبی رنگ

در سالهای گذشته مشکل جدی برای زنبورداران در سراسر دنیا...

زنبورداران استرالیا کندوی انقلابی ابداع کردند

پدر و پسر اهل استرالیا پس ازسال‌ها تنها با شیرآب...